Twee camera’s geplaatst bij Paukenhof en Jan Steijnstraat

Twee camera’s geplaatst bij Paukenhof en Jan Steijnstraat

ZAANDIJK – Vandaag 21 januari zijn twee camera’s geplaatst, op het Paukenhof en de Jan Steijnstraat. Aanleiding hiervoor is een tweetal incidenten in deze buurt. Zo was er op oudejaarsavond een explosie en vier dagen later werd een voertuig in brand gestoken.

Na overleg met de politie en het Openbaar Ministerie besloot de gemeente tot cameratoezicht, om te beginnen voor een periode van 6 weken. Mocht het nodig zijn dan wordt de periode verlengd. De plaatsing van camera’s heeft een preventieve werking en kan voorkomen dat er meer incidenten in de buurt plaats vinden. Bovendien kan cameratoezicht de politie helpen bij onderzoek.

Zaanstad wil met het plaatsen van camera’s de openbare orde en veiligheid herstellen en veiligheidsgevoelens van inwoners vergroten. Intussen gaat het politieonderzoek verder. Het is nog onduidelijk of de getroffen maatregelen voldoende zijn en of er meer maatregelen getroffen moeten worden.

Signalen melden

De buurtbewoners zijn via een brief van de gemeente op de hoogte gesteld van de plaatsing van camera’s op het Paukenhof en de Jan Steijnstraat. De gemeente stelt dat het belangrijk is dat bewoners verdachte signalen blijven melden. Dit kan bij de politie via 112 (bij spoed) of via 0900-8844. Anoniem melden kan via Meld Misdaad Anoniem: 0800-7000. Voorbeelden van verdachte signalen staan op www.houdmisdaaduitjebuurt.nl

Foto: Google Streetview

Reageer

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *